fbpx

See this in English

Sourozenci Alexandra a František jsou reprezentanty Československa ve sjezdovém lyžování. Alexandra úspěšně startuje na zimní olympiádě ve Sv. Mořici v roce 1948. Revoluční Únor 1948 ovšem přinese změnu, která natrvalo ovlivní jejich životy. Rozhodnou se opustit Československo způsobem jim vlastním. Na lyžích. Ještě je možné na několika místech projít, ale hranice se už pomalu uzavírá.

Hrají

Andrea Tesařová (Saša)

Andrea je studentkou třetího ročníku VOŠH. Natočila několik krátkých studentských filmů a veškerý svůj volný čas věnuje divadlu. Působila mimo jiné v hereckém studio Švandova divadla, v divadle Apropo a je členkou hudebního divadla La Scuola.

Denis Docenko (Franta)

Denis je absolventem Vyšší odborné školy herecké v Praze. Má zkušenosti jak z divadla, tak i z natáčení krátkých filmů.

Michaela Krylová (Marta)

Michaela studuje herectví na Vyšší odborné škole herecké v Praze. Na gymnázium Michaela pracovala na studentských filmech a chodila do dramatického kroužku.

Natálie Steklá (Božena)

Natálie je studentkou VOŠ herecké v Praze. Od svých 12 let hraje v Děčínském divadle a má za sebou plno pohádek a celovečerních her. Kromě toho jste jí mohli vidět v televizní reklamě na čokoládu či ve filmu Šarlatán.

Tomáš Karab (Švajn)

Tomáš Karab má za sebou několik epizodních rolí v projektech jako Carnival Row, Sestřičky, Divoká devadesátá a Das Boot. Také se věnuje divadlu, improvizaci a dialogickému jednání.

Ladislav Knotek (Tonda)

Ladislav provozuje s kamarády například hudební skupinu Holub Hřivnáč. K předválečné a poválečné hudbě má velmi blízko. Jeho oblíbený autor je Jaroslav Ježek.

Tomáš Nováček (Josef)

Tomáš se pouští do každé výzvy. Jeho letošní výzvou je účinkovat ve filmu a tak v Cestě do Kandaháru zastává roli Josefa.

Brian Grešík (Bohouš)

Brian v roli Bohouše udržuje všechny skleničky na stole plné tak aby nálada nevázla 🙂

Produkce

Scénář a Režie: Petr Vopěnka

Asistent Režie: Zdeněk Novosad

Kostýmy: Ivana Závozdová

Hair & Make up: Zuzana Novotná

Přidejte se k nám a podpořte náš projekt.

Chcete-li vědět kdy bude premiéra a další informace o filmu, přidejte svůj email do našeho adresáře pomocí formuláře níže a my vám dáme vědět.

* indicates required

Mediální partner

Press kit ke stažení zde.